Hebučká vreckovka z biobavlneného saténu dámska – fialové vetvy (28×28 cm) (1 ks)
 Vreckovka dámska - potlačené fialové vetve (28x28 cm) 1 ks

Hebučká vreckovka z biobavlneného saténu dámska – fialové vetvy (28×28 cm) (1 ks)

Krásne a luxusné vreckovky s originálnym dizajnom látky, ktoré vychádzajú z loga TIERRA VERDE. Jemné a hebké pri každom použití, vynikajú kvalitným biobavlneným prevedením. Pranie a údržba látkových vreckoviek je už pozabudnutá zručnosť. Nie je to ale žiadna veda a láskyplnou starostlivosťou o bavlnené vreckovky prospejete sebe i prírode.

Viac o produkte
Veľkosť balenia
Na sklade
Vreckovka dámska – potlačené fialové vetvy (28×28 cm)
  1,69 €

Popis produktu

Čo je to a ako to funguje

S týmito saténovými vreckovkami po sebe nezanecháme po každom vysmrkaní chlórom bielený odpad, ako je to pri ich jednorazovej konkurencii. Na výrobu jednej papierovej vreckovky sú potrebné 2 litre vody. Oproti tomu na jedno použitie látkovej vreckovky (výroba + pranie) sa spotrebuje iba 0,5 litra vody. A poslúži vám približne 520-krát. Viac sa dočítate na webu ekolist.cz.

Ako sa používa

AKO NA EKOPRANIA SATÉNOVÝCH VRECKOV:

 • Ak je na vreckovke škvrna, ošetríme ju pred praním žlčovým mydlom alebo olivovým mydlom s citrónovým extraktom (vegánske).
 • Vreckovky perieme najmenej na 60 ºC, čo je teplota, ktorá ničí bežné mikróby. Na pranie môžeme použiť pracie gély alebo pracie prášky, prípadne mydlové orechy. Neostýchame sa vreckovky prať v spoločnosti uterákov alebo posteľnej bielizne.
 • Pre záverečný plákací kúpeľ používame máchadlo, ktoré vypláchne z tkaniny zvyšky pracieho prostriedku a udržuje tak vreckovky funkčné a dobre savé. Zásadne nepoužívame aviváž, ktorá sa usadzuje na vláknach a znižuje savosť textilu.
 • Vreckovka získa optimálnu savosť po 3-5 praniach.

Možno vám vŕta v hlave

PREČO BIOBAVLNA?

 • Konvenčné pestovanie bavlny a výroba bavlnených odevov majú negatívny vplyv na životné prostredie aj poľnohospodárov a robotníkov, ktoré textilný priemysel živia.

 • Pole bavlníkov zaberajú necelé 3 % obrábanej pôdy na svete, ale spotrebujú zhruba 25 % všetkých insekticídov a 10 % všetkých herbicídov. Na pestovanie bavlny sa masívne používajú chemické látky, ktoré sú zakázané v potravinárskej výrobe.

 • Bavlna je jednou z najviac geneticky modifikovaných rastlín, najmä preto, aby znášala nadpriemerné dávky chemikálií.

 • Na výrobu jedného trička a jedných džínsov sa spotrebuje okolo pol kila pesticídov a syntetických hnojív.

 • Pri pestovaní aj výrobe biobavlny je zakázané používať toxické chemické látky, ktoré spôsobujú otravy u poľnohospodárskych robotníkov a poškodzujú životné prostredie, aj geneticky modifikované organizmy.

 • Certifikované farmy sa usilujú o vybudovanie biologicky rozmanitého poľnohospodárskeho systému a udržanie úrodnosti pôdy prirodzenou cestou.

 • Biobavlna na rozdiel od konvenčne pestovanej bavlny nespôsobuje alergické reakcie. Preto je vhodná pre deti, alergikov, ekzematiky a osoby s citlivou pokožkou.

K produktu odporúčame dokúpiť

Zloženie

100% GOTS-certifikovaná biobavlna

Dodatok

:

CERTIFIKÁCIA

Naše vreckovky spĺňajú vysoké štandardy medzinárodné organizácie GOTS. Pestovanie biobavlny je sledované a kontrolované od semena až po konečné spracovanie látky vrátane šitia. Inšpektori dohliadajú aj na sociálne podmienky robotníkov.

TIERRA VERDE radí

Máte otázku k produktu?OPÝTAŤ SA

Ostatné informácie/bezpečnosť

Podobné produkty

Výhody registrácie