Pracie prostriedky TIERRA VERDE predstavujú prakticky nulovú záťaž pre životné prostredie. Zároveň však neprinášajú ani extra záťaž pre vás. Po tom, ako si osvojíte pár základných krokov, je ich používanie hračkou.
n

IDEME NA TO S ROZUMOM

Parfumy, palmový olej, ropné deriváty, optické rozjasňovače - vieme, prečo ich nepoužívať. Viete to aj vy? O praní sa oplatí premýšľať. Prať sa dá totiž s ohľadom na prírodu aj zdravie najbližších. Pusťte eko pranie aj do vašej domácnosti. Má to zmysel!

Pre niekoho je eko pranie stále veda. Prinášame systém zjednodušený do 3 krokov: odstránenie škvŕn, pranie, plákanie. Žlčové mydlo, Puer, Prací gél z mydlových orechov, Plákadlo a Zmäkčovač vody – hlavné produkty nášho eko prania už možno poznáte. Ukážeme vám, že malou zmenou získame viac. Všetci.

Ideme na to s rozumom

TRI KROKY SPRÁVNEHO EKO PRANIA

Škvrny

Nebojte sa, z bežne zašpinenej bielizne nemusíte škvrny nijako zvlášť odstraňovať. Ak je však bielizeň znečistená extrémne, použite najprv žlčové mydlo na škvrny. Z oblečenia a ďalšieho textilu nekompromisne zlikviduje všetky stopy mastnoty, potu, trávy, krvi, hliny a silných ovocných a zeleninových štiav. Väčšieho profesionála nenájdete!

Puer – bieliaci prášok a odstraňovač škvŕn na báze kyslíka je zas výborný na namáčanie a odstraňovanie nečistôt zo stálofarebnej bielizne. Načo bielizeň vôbec namáčať a odstraňovať škvrny vopred? Nemusíte používať zbytočne silné konvenčné pracie prostriedky. Stačí pár minút navyše a všetci sa môžeme cítiť o poznanie lepšie: my, naša bielizeň aj príroda.

Náš tip

Myslíme aj na vegánov - pre vás máme olivové mydlo s citrónovým extraktom

Žlčové mydlo
Puer – bieliaci prášok
Pranie

Pred praním odporúčame najprv zistiť tvrdosť vody pomocou testovacieho pásika. Ak ukáže, že je voda na pranie príliš tvrdá, použite zmäkčovač vody .

Pridaním k praciemu gélu z mydlových orechov s levanduľovou silicou zlepšuje zmäkčovač výsledok prania a navyše šetrí objem použitého gélu. Koncentrovaný prací gél na báze orechov v bio kvalite tvorí kľúčový produkt celého systému a je vynikajúci aj na pranie jemného detského oblečenia a farebných látkových plienok. Je tiež vítanou voľbou pre alergikov, ekzematikov a osoby s citlivou pokožkou.

Náš tip

Alternatívou k praciemu gélu je Prací prášok na biele prádlo a látkové plienky alebo Prací prášok z mydlových orechov na farebnú bielizeň.

Prací gél levanduľa
Prací prášok na bielu bielizeň a plienky
Zmäkčovač vody
plákanie

Naše Plákadlo bielizne s levanduľovou silicou výrazne zvyšuje kvalitu výsledku prania. Neutralizuje prací kúpeľ a bráni usadzovaniu zvyškov pracích prostriedkov v textilných vláknach.

Bielizeň tak nezošedne a vláknam sa vracajú ich prirodzené vlastnosti a vzhľad - uteráky opäť sajú a farby sú jasnejšie. Naše plákadlo navyše vonia len prírodnou levanduľovou silicou .

Náš tip

Nakvapkajte na drievko niekoľko kvapiek BIO silice a pridajte ho do šatníka k vypranej bielizni. Bude voňať dlho a jemne.

Plákadlo bielizne BIO levanduľa
Esenciálny olej BIO Lavandin
Začnite prať ekologicky už tento víkend!

PREČO PRAŤ S NAMI?

Eco Garantie
Pretože riešite trvalo udržateľný spôsob života. Záleží vám na vode, ktorá odchádza z vašej práčky? Buďte v pokoji. Hlavné produkty prania od TIERRA VERDE majú prísnycertifikát Ecogarantie.
Kvapky
Ich používaním nezaťažujete prírodu zbytočnou chémiou. Ani kvapka neuškodí.
Citlivá pokožka
Trápia vás ekzémy, alergie a citlivá pokožka? V nedráždivosti bielizne nemôžete robiť kompromisy. Naše prostriedky sú maximálne ohľaduplné voči vášmu zdraviu. Bielizeň zanechajú bez chemických a syntetických látok.
Rastlina
Umelé parfumy, ropné deriváty ani palmový olej u nás nenájdete. Nekamarátime sa s nimi.
Práčka
Naše výrobky fungujú a ich používanie je jednoduché. Nemusíte dramaticky meniť svoje návyky. Vyperiete s nimi rovnako dobre ako s konvenčnými pracími prostriedkami.
Šetrnosť k pokožke
Šetrnosť k pokožke sa opláca. Svoje o tom vedia budúce mamičky a rodičia malých detí. Myslíme na všetkých.

VAŠA SKÚSENOSŤ JE VIAC NEŽ NAŠE SLOVÁ

Atopický ekzém: prebdené noci, plač a poškriabané ruky. Lieky nezaberali a ja som malú nemohla zaťažovať ďalšími pokusmi. Chcelo to iný životný štýl. Upravila som stravu a začala meniť aj našu domácnosť. Vyhodila som všetku toxickú kozmetiku a pri praní bielizne prešla z konvenčnej drogérie bližšie k prírode. Zistila som, že môžem používať omnoho čistejšie prostriedky. Pokožka detí je totiž oveľa priepustnejšia, ako sa zdá. Dcérke ekzém zmizol a všetci sme odvtedy zdravší. Som vďačná Tierra Verde za možnosť voľby pre našu rodinu. Starostlivosť o najbližších má zmysel, prináša radosť a dokonale funguje.“

Petra L.

Fotografie šťastné dievčatá

MOŽNO VÁM VŔTA V HLAVE

Vonia bielizeň vypratá v géli z mydlových orechov menej?
V našich prostriedkoch používame iba prírodné silice. Sú prchavé a v bielizni sa dlho neudržia. Škoda? Vôbec nie. Všetko, čo bielizeň prevonia na dlhšiu dobu, má syntetický pôvod. Takéto vône sú možnými alergénmi. Preto chceme, aby bielizeň po vypratí naparfumovaná nebola. Stojí to za to.
Naopak. Pranie v studenej vode vyžaduje omnoho viac chémie. Za ohrev vody ušetríte iba pár centov a teplotu vody musíte nahradiť inak. Pranie napríklad len na 30 °C znamená, že sa špina nerozpustí teplom a musíme ju odbúrať chemicky. Telesné tuky sa v studenej vode nerozpustia vôbec, pretože naša teplota je 37 °C. Preto je vhodné prať aspoň na 40 °C. Jednoduché, čo myslíte?
Obvykle perieme prírodné (bavlna, ľan, vlna, hodváb) alebo syntetické materiály. Často sú taktiež zmesou rôznych materiálov. Syntetické materiály a zmesi perieme najčastejšie na 40 °C alebo podľa odporúčania výrobcu. Bavlnu a ľan môžeme prať pri vyššej teplote. Vlnu a hodváb perieme zvlášť a používame čo najšetrnejšie prípravky. Napríklad naše Mydlové orechy alebo Mleté olivové mydlo na pranie.
Nemusíte sa báť, nepoškodia. Prací gél od Tierra Verde je k farbám veľmi šetrný. Neobsahuje totiž žiadne bieliace zložky. Ešte šetrnejším variantom vhodným hlavne pre najjemnejšiu bielizeň sú priamo mydlové orechy.

SÚPRAVA PRE KOMPLETNÉ EKO PRANIE

Pripravili sme pre vás výhodnú súpravu pre kompletné EKO pranie. Skočte si po ňu do nášho e-shopu alebo k našim partnerom.

Súprava pre kompletné EKO pranie
Súprava pre kompletné EKO pranie
Výhody registrácie