Skutočný bezobal

Koncept bezobalovej čapovanej drogérie sme predstavili na jar 2017 a sme nadšení, že sa naše eko produkty čapujú už na viac než 300 miestach v Česku a na Slovensku. A stále sa nám hlásia noví záujemcovia.

Uvedomujeme si, že z plastového odpadu sa stal celosvetový problém a že recyklácia je len začiatok. Proto volíme udržateľnú cestu, teda obmedziť samotnú tvorbu plastového odpadu. Či už cestou upcyklácie (opätovného použitia) obalov alebo bezobalového predaja. A srdečne ďakujeme našim partnerom a zákazníkom, ktorí nás v bezobalovom predaji podporujú.

Viete, prečo sú naše bezobalové predajne naozaj zero waste?

Produkty pre bezobalový predaj dodávame vo vratných kanistroch a vedrách, ktoré sú určené na opakované naplnenie. Obchodníci nám ich posielajú naspäť, takže jeden kanister poslúži pokojne aj stokrát. Spočítali sme totiž, že samotné dodávanie vo veľkých baleniach nestačí. Ak by sme do predajne zaslali 25-litrový kanister a nezaistili jeho vrátenie a opätovné naplnenie, navnivoč príde rovnaké množstvo plastu, ako keby sme mu dodali 25 našich litrových fľaší.

Príďte si načapovať eko drogériu a kozmetiku do vlastných nádob alebo do znovu použiteľných, ktoré bývajú v predajniach k dispozícii.

NAJBLIŽŠIA BEZOBALOVÁ PREDAJŇA

Máte to do bezobalovej predajne zatiaľ ďaleko?

Hoci sa snažíme informácie o našich bezobalových predajniach čo najviac rozšíriť medzi predajcov, nie všetci tento koncept poznajú. Alebo zvažujú, či by oň mali ich zákazníci dostatočný záujem. Bezobalovému predaju veľmi pomôže, ak sa vo svojich obľúbených obchodoch popýtate, či by pre nich bol tento spôsob predaja eko drogérie či kozmetiky zaujímavý. Možno to bude práve vaša otázka, ktorá predajcu motivuje ozvať sa nám a začať čapovať/sypať :-)

Novým záujemcom o bezobalový predaj radi poskytneme podrobné informácie, stačí vyplniť kontaktný formulár na našich stránkach. Potom vás kontaktuje náš obchodný zástupca a pomôže vám vytvoriť ponuku na mieru.

Od bag-in-boxov ku kanistrom

Prechodom z bag-in-boxov na kanistre sme v našom vnímaní ekologického bezobalového predaja produktov TIERRA VERDE urobili posun vpred. A to aj napriek tomu, že na prvý pohľad sa môže zdať kanister „viac plastový” ako bag-in-box, plastový vak v kartónovej krabici. Ibaže ono je to v skutočnosti trochu inak. Poďte s nami odhaliť pozadie nášho ďalšieho kroku v obalovej evolúcii:

  • Kanister je odolný a vydrží desiatky opakovaných použití. Môžete ho dopĺňať v bezobalovej predajni.
  • Po odložení kanistra do žltého kontajnera sa nedostane ani na skládku ani do spaľovne. Sme si celkom istí, že moderné triediace linky tento materiál ľahko identifikujú a vytriedia na 100 % recykláciu.
  • Pri výrobe 1 kanistra sa vyprodukuje v porovnaní s bag-in-boxom o 50 % menej emisií CO2. V prípade našej firmy to v celkovom súčte znamená o celé 2 tony škodlivín ročne menej. V prírode by si s odbúraním takého množstva CO2 muselo poradiť 160 dospelých stromov. Ak sa chcete dozvedieť viac, pozrite sa sem.
  • Kanister na svoj vznik vyžaduje výrazne menšie množstvo vody. Konkrétne až 5x menej – prepočítané na ročné množstvo kanistrov to predstavuje neuveriteľných 2,25 miliónov litrov. Také množstvo vystačí napríklad na 250 tisíc spláchnutí vášho WC alebo 56 tisíc sprchovaní. Je to dobre spočítané. Rovnako ako to, že totožné množstvo vody pretečie v Brne riekou Svratkou za 5 minút.
  • Za zmienku stojí aj to, že sa dá ku kanistru pripevniť opakovane použiteľný kohútik. Vďaka nemu je dávkovanie výrazne pohodlnejšie.
  • Všetko sa vyvíja. Dospeli sme do bodu, v ktorom sme skoncovali s jednorazovými plastovými obalmi. Bag-in-boxy nimi bezpochyby boli. Teraz vám ponúkame fľaše a kanistre s možnosťou opakovaného plnenia v bezobalových predajniach po celej ČR a SR. Je ich už viac než 300 a ďalšie vznikajú.
Zvýhodnený nákup