Skutočný bezobal

Bezobal – nevytvárajme zbytočný plastový odpad

TIERRA VERDE patrí k priekopníkom bezobalového predaja. V Česku a na Slovensku sme podporili vznik siete takmer 300 bezobalových stáčiarní ekodrogérie a kozmetiky. Zároveň sa snažíme minimalizovať spotrebu obalových plastov – naše produkty ponúkame aj vo vratných fľašiach a kanistroch.

Uvedomujeme si, že z plastového odpadu sa stal celosvetový problém a že recyklovať nestačí. Najlepší odpad je ten, ktorý vôbec nevznikne. Preto stále zdokonaľujeme bezobalový predaj a systém cirkulácie obalov. A srdečne ďakujeme našim partnerom aj zákazníkom, ktorí nás v tom podporujú.

Produkty pre bezobalový predaj dodávame vo vratných kanistroch a vedrách, ktoré sú určené na opakované plnenie. Obchodníci nám ich posielajú späť a kanistre aj vedierka môžu slúžiť ďalej.

Spočítali sme totiž, že samotné dodávanie vo veľkých baleniach nestačí. Pokiaľ by sme obchodníkovi do stáčiarne zaslali 25-litrový kanister a nezaistili jeho vrátenie a opätovné naplnenie, príde navnivoč rovnaké množstvo plastu, ako keby sme mu dodali 25 našich litrových fliaš

Príďte si načapovať ekodrogériu a kozmetiku! Ak nemáte prázdny obal, v predajniach bývajú k dispozícii použité alebo znovupoužiteľné.

NAJBLIŽŠIA BEZOBALOVÁ PREDAJŇA

Vratná zálohovaná fľaša – pošlite ju späť, my ju znovu naplníme

Litrovú vratnú fľašu sme vyvinuli pre ešte jednoduchšie a dostupnejšie nakupovanie. Má okrúhly tvar a označenie „vratná fľaša“, aby bola ľahko rozoznateľná od našich existujúcich produktov. Môžete ju vrátiť späť do predajne, alebo ďalej používať pri bezobalovom nakupovaní.

Pevný a odolný polyetylén zvládne opakované vymývanie aj transport a má atest na predaj kozmetiky. Navyše je polopriehľadný, čo uľahčuje kontrolu zásob aj bezobalové nakupovanie. Vďaka širokému hrdlu je vratná fľaša vhodná na tekuté aj sypké produkty aj na tablety (názorne predvádzame vo videu Vratné fľaše a naše produkty.

Za produkt vo vratnej fľaši zaplatíte navyše zálohu 1 EUR. Tá sa vám vráti, akonáhle fľašu odovzdáte späť do obchodu. Pokiaľ ste registrovaní v našom e-shope, môžete nám fľaše poslať priamo do TIERRA VERDE.

Škatuľu, do ktorej fľaše zabalíte, označte vašim menom a e-mailom, ktorý ste použili pri registrácii v e-shope. Pred odoslaním tiež vyplňte elektronický formulár. Bez týchto údajov by sme vám nemohli vrátiť zálohu – vo vernostných bodoch, ktoré ľahko uplatníte pri ďalšom nákupe.

Produkty vo vratných fľašiach zakúpite v našom e-shope alebo u predajcov, ktorých nájdete na našej mape bezobalových predajní.

Vratný kanister a vedierko – dopĺňajte z väčšieho balenia

Malú fľašu na čistič alebo dávkovač tekutého mydla môžete jednoducho dopĺňať z 5-litrového alebo 25-litrového kanistra (odporúčame si k nemu zaobstarať kohút pre ľahké stáčanie). Ušetríte tak množstvo obalového plastu aj peniaze, pretože veľké balenia sú cenovo výhodnejšie. Prázdne kanistre nám môžete zadarmo poslať cez Packetu na opätovné naplnenie.

Sypkú ekodrogériu dodávame v kovových vedrách, ktoré po vyprázdnení tiež môžete vrátiť späť do TIERRA VERDE.

Vrátenie plastových obalov

POSTUP AKO VRACAŤ PLASTOVÉ OBALY
Infografika ukazuje, aké fľaše výrobkov TIERRA VERDE sú vratné a aké nenávratné.
Výhody registrácie