Vrátenie obalov

Zvážame vratné fľaše, kanistre a vedierka. Poďte do toho s nami!

Opakované použitie obalov nám dáva zmysel. Vedie k znižovaniu množstva odpadu. Nevyužijete už naše vratné obaly – litrové fľaše, kanistre alebo vedierka? Pošlite nám ich Packetou zadarmo späť. My vratné obaly znova naplníme a poslúži ďalším zákazníkom. Rozhýbte s nami kolobeh obalov.

Ktoré obaly môžete vracať? Mrknite na naše video Vratné obaly.

Aké fľaše sú vratné?

Vracať môžete iba okrúhle fľaše s objemom 1 l s označením „vratná fľaša“ na etikete. Hranaté litrové fľaše s farebnými viečkami a ďalšie obaly (okrem kanistrov a vedra) sú nevratné. Viac vo videu Ako spoznám vratnú fľašu.

Infografika ukazuje, aké fľaše výrobkov Tierra Verde sú vratné a aké nenávratné.

Ako fľaše, vedierka a kanistre odoslať?

  1. Vratné fľaše (minimálne 6 ks), vedierka (maximálne 1 ks), 5-litrové kanistre (minimálne 3 ks) alebo 25-litrový kanister (maximálne 1 ks) zabaľte do krabice. Nezabudnite na uzávery, bez nich nie sú nádoby kompletné.

  2. Balíček pošlite zadarmo cez Packetu. Kód pre obsluhu je 94639227.

  3. Radujte sa! Obaly putujú k nám a potom znova do sveta.

Ako obaly pripraviť na cestu?

Nepoškodené vratné fľaše, vedierka a kanistre dôkladne vymyte, povrch utrite vlhkou handričkou a osušte. Vložte ich do krabice či iného vhodného obalu.

Súčet dĺžok všetkých troch strán balíka nesmie prekročiť 120 cm (napr. 40 × 40 × 40 cm), maximálna dĺžka jednej strany je 50 cm. Rozmernejšie balíky, žiaľ, Packeta neprevezme.

Pribaľte aj uzávery, poškodená etiketa nevadí. Zvyšný priestor vyplňte (napríklad papierom). Všetko znovu použijeme – fľaše, vedierka, kanistre, obal aj výplň. Balíček zalepte.

Nezabudnite na kód pre Packetu 94639227. Balíček odovzdajte v najbližšej pobočke. Za odoslanie nič neplatíte.

Ak posielate späť litrové vratné fľaše a ste registrovaní v našom e-shope, máte nárok na vrátenie zálohy – 1 EUR za kus. Zásielku označte vašim menom a e-mailom a vyplňte elektronický formulár. Budeme tak presne vedieť, komu máme vo vernostnom programe TIERRA VERDE pripísať zodpovedajúci počet bodov. Tie jednoducho premeníte na zľavu na ďalší nákup.

Vymytie, zabalenie aj cesta vratných obalov do Packety je vo vašich rukách. My sa postaráme o ich sanitáciu a opätovné naplnenie a potom ich vyšleme na ďalšiu misiu.

Ďakujeme za podporu našim partnerom aj zákazníkom, len vďaka vám môže systém cirkulácie obalov fungovať.

Prečo nám vratné obaly dávajú zmysel?

Pri výrobe novej plastovej fľaše vzniká viac CO₂, než keď nám prázdnu nádobu pošlete späť a my ju vymyjeme a znovu naplníme. Preto sa v TIERRA VERDE snažíme jednorazové obalové plasty minimalizovať.

Výhody registrácie