Vrátenie obalov

Zvážame vratné fľaše, kanistre a vedierka. Poďte do toho s nami!

Opakované použitie obalov nám dáva zmysel. Vedie k znižovaniu množstva odpadu. Nevyužijete už naše vratné obaly – litrové fľaše, kanistre alebo vedierka? Pošlite nám ich Packetou zadarmo späť. My vratné obaly znova naplníme a poslúži ďalším zákazníkom. Rozhýbte s nami kolobeh obalov.

Aké fľaše sú vratné?

Vracať môžete iba okrúhle fľaše s objemom 1 l s označením „vratná fľaša“ na etikete. Hranaté litrové fľaše s farebnými viečkami a ďalšie obaly (okrem kanistrov a vedra) sú nevratné.

Infografika ukazuje, aké fľaše výrobkov Tierra Verde sú vratné a aké nenávratné.

Ako fľaše, vedierka a kanistre odoslať?

  1. Vratné fľaše (minimálne 6 ks), vedierka (maximálne 1 ks), 5-litrové kanistre (minimálne 3 ks) alebo 25-litrový kanister (maximálne 1 ks) zabaľte do krabice. Nezabudnite na uzávery, bez nich nie sú nádoby kompletné.

  2. Balíček pošlite zadarmo cez Packetu. Kód pre obsluhu je 94639227.

  3. Radujte sa! Obaly putujú k nám a potom znova do sveta.

Ako obaly pripraviť na cestu?

Nepoškodené vratné fľaše, vedierka a kanistre dôkladne vymyte, povrch utrite vlhkou handričkou a osušte. Vložte ich do krabice či iného vhodného obalu.

Súčet dĺžok všetkých troch strán balíka nesmie prekročiť 120 cm (napr. 40 × 40 × 40 cm), maximálna dĺžka jednej strany je 50 cm. Rozmernejšie balíky, žiaľ, Packeta neprevezme.

Pribaľte aj uzávery, poškodená etiketa nevadí. Zvyšný priestor vyplňte (napríklad papierom). Všetko znovu použijeme – fľaše, vedierka, kanistre, obal aj výplň. Balíček zalepte.

Nezabudnite na kód pre Packetu 94639227. Balíček odovzdajte v najbližšej pobočke. Za odoslanie nič neplatíte.

Pokud posíláte zpátky litrové vratné lahve a jste registrovaní v našem e-shopu, máte nárok na vrácení zálohy – 25 Kč za kus. Zásilku označte vaším jménem a e-mailem a vyplňte elektronický formulář. Budeme tak přesně vědět, komu máme ve věrnostním programu TIERRA VERDE připsat odpovídající počet bodů. Ty jednoduše přeměníte ve slevu na další nákup.

Vymytie, zabalenie aj cesta vratných obalov do Packety je vo vašich rukách. My sa postaráme o ich sanitáciu a opätovné naplnenie a potom ich vyšleme na ďalšiu misiu.

Ďakujeme za podporu našim partnerom aj zákazníkom, len vďaka vám môže systém cirkulácie obalov fungovať.

Prečo nám vratné obaly dávajú zmysel?

Pri výrobe novej plastovej fľaše vzniká viac CO₂, než keď nám prázdnu nádobu pošlete späť a my ju vymyjeme a znovu naplníme. Preto sa v TIERRA VERDE snažíme jednorazové obalové plasty minimalizovať.

Výhody registrácie