Náš prístup

Eko je všetko, čo robíme

V TIERRA VERDE žijeme podľa princípov skutočne ekologického života, teda True Eco. Hľadáme súvislosti, skúmame podstatu ekologických problémov a nachádzame ich riešenia. Vyhodnocujeme a upravujeme ich podľa nových skúseností a znalostí. V rýchlo meniacom sa svete prepracovávame ďalšie postupy a sme v tom dôslední a nekompromisní. True Eco tak tvorí jednoduchý, ale premyslený rámec, v ktorom sa všetky naše aktivity odohrávajú. Výsledkom je 200 produktov takmer 100% rozložiteľných v prírode, prostredníctvom ktorých vám pomáhame žiť ohľaduplnejšie, šetrnejšie a udržateľnejšie.

Čistá filozofia

Čistá filozofia

Žijeme zmenu, ktorú chceme vidieť okolo seba, a ideme príkladom. Ponúkame produkty a služby, ktorým veríme a ktoré vedú ku každodennej vedomej voľbe. Našou snahou je spoluvytvárať ohľaduplný svet.

Chemický minimalizmus

Chemický minimalizmus

Príroda je nám inšpiráciou. Preto volíme vstupné suroviny a materiály s ohľadom na čo najmenšiu záťaž pre zdravie ľudí a planéty. Pri výrobe používame revitalizovanú vodu. Netestujeme na zvieratách. Sme zástancami chemického minimalizmu, naše výrobky teda neobsahujú ropné deriváty, syntetické parfumy, farbivá, priemyslové penidlá ani dráždivé aniónaktívne tenzidy. Sú koncentrované a jednoducho odbúrateľné. Manuálna výroba u nás tvorí 70 %. Dovážame len to, čo nie je dostupné u nás. Spĺňame kritériá jedného z najprísnejších medzinárodných certifikátov Ecogarantie. Sme úplne prvý česko-slovenský výrobca drogérie, ktorý ho získal.

Skutočný bezobal

Skutočný bezobal

Sme zástancami minimalistického prístupuk tvorbe obalov. Sme priekopníkmi v bezobalovej drogérii. Naše vratné kanistre, vedrá a celý servisný systém pre bezobalové predajne založený na opakovanej využiteľnosti pôvodných nádob znamenajú skutočný zero waste. Úprimne, poctivo a bez obalu.

1Recyklácia materiálov

Upcyklácia materiálov

Minimalizujeme vplyvy našej činnosti na životné prostredie. Upcyklujeme (znovu využívame) obalové odpady vznikajúce pri výrobe. Nechceme, aby končili v spaľovni alebo na skládke. V novom živote slúžia ako tašky, obaly na zošity a knihy, obálky a zložky na dokumenty.

Výhody registrácie