Tradičné mydlo z Aleppa s vavrínovým olejom 5 % (papierová taška bezobal 24 ks × 190 g)
 Mydlo Aleppo 5 % bezobal 190 g (pap. vrece 24 ks 190g mydiel bezobal)

Tradičné mydlo z Aleppa s vavrínovým olejom 5 % (papierová taška bezobal 24 ks × 190 g)

Nenápadné mydlo s fascinujúcou históriou a jedinečnými účinkami na pokožku. Predstavujeme vám ručne vyrábané mydlo zo sýrskeho Aleppa, ktoré je považované za vôbec najstaršie pevné mydlo na svete. A o ctiteľov nemá núdzu ani dnes, pretože prirodzene ošetruje, hojí a hĺbkovo hydratuje.

Viac o produkte
Veľkosť balenia
Na sklade
96,75 €
Mydlo Aleppo 5 %
  4,21 €

Popis produktu

Čo je to a ako to funguje

Na povrchu zlatisto hnedé, vnútri svetlo až tmavo zelené, na dotyk mastné, plus špecifická zemitá vôňa – tak vyzerá jemné mydlo z čisto prírodných surovín, ktoré aleppskí mydlári vyrábajú už takmer 4 000 rokov z olivového a vavrínového oleja.

Olivový olej ošetruje a zvláčňuje. Vavrínový olej čistí, hojí a pomáha upokojovať problematickú pleť a kožné ochorenia (akné, ekzémy, detské zapareniny). Čím vyšší je v mydle obsah vavrínového oleja, tým je jeho blahodarné pôsobenie silnejšie.

V niektorých prípadoch ale môže vavrínový olej vyvolať alergickú reakciu. Naše mydlo s 5 % obsahom vavrínového oleja je vhodné pre všetkých, ktorí preferujú veľmi jemné a čisto prírodné mydlá. Je ideálne aj na prvé vyskúšanie, pokiaľ trpíte kožnými problémami a chceli by ste používať produkty s vyšším obsahom tejto suroviny.

Uchovávajte mydlo na suchom mieste. Ak dlho zostáva vo vlhkom prostredí, rozmočí sa a na povrchu sa vytvára gél.

Naše mydlo z Aleppa kúpite aj v bezobalových predajniach

Na čo sa používa

Aleppské 100 % prírodné mydlo je vďaka svojim mimoriadnym účinkom vhodné na každodenné používanie a pre všetky typy pokožky. Môžete si s ním umývať tvár, telo aj intímne partie. Využijete ho aj pri starostlivosti o vlasy, pomáha pri ochoreniach vlasovej pokožky vrátane lupín (odporúčame doplniť prírodným kondicionérom s kyslým pH).

Možno vám vŕta v hlave

Ako sa vlastne najstaršie mydlo na svete vyrába?


Suroviny aj postup výroby aleppského mydla zostávajú aj po stáročiach rovnaké. Olivový a vavrínový olej, voda a hydroxid sodný sa najskôr varia v obrovských kotloch, potom sa tmavozelený mydlový roztok rozleje na podlahu sušiacej komory a nechá sa stuhnúť. Nasleduje ručné rezanie na úhľadné kocky a šesť až deväť mesiacov sušenia na vzduchu.

V Sýrii sa toto jemné peniace mydlo používa aj v tradičných kúpeľoch, ktorých tradíciu založili Rimania v dobe, kedy sa táto oblasť stala ich provinciou. Križiaci priniesli poznatky o výrobe aleppského mydla do Európy, kam sa čoskoro začalo vyvážať. Vo Francúzsku podľa jeho vzoru vyvinuli známe marseillské mydlo. Ale iba originálne suroviny a postup spracovania dodávajú aleppskému mydlu jeho jedinečné zvláčňujúce účinky.

K produktu odporúčame dokúpiť

Zloženie

Olea Europaea Fruit Oil, Aqua, Laurus Nobilis Leaf Oil, Sodium Hydroxide.

Ostatné informácie/bezpečnosť

Bezpečnostné texty Suroviny na výrobu našich produktov volíme tak, aby predstavovali čo najmenšiu záťaž pre zdravie ľudí aj planéty. Netestujeme na zvieratách. Tento výrobok neobsahuje parabény, konzervanty, parfumáciu, farbivá, ropné deriváty ani živočíšne tuky. Uchovávajte mimo dosahu detí. Použitý obal po dôkladnom vyprázdnení odovzdajte do triedeného odpadu.
Krajina pôvoduTurecko
Výhody registrácie