Esenciálny olej BIO Mäta (sklenená fľaštička 10 ml)
Použitie produktu Esenciálny olej BIO Mäta

Esenciálny olej BIO Mäta (sklenená fľaštička 10 ml)

Na svete sa vyskytuje niekoľko rôznych druhov mäty. Tento olej je vyrobený z klasického druhu mäty priepornej (Mentha piperita). Získava sa destiláciou celých stvolov tejto na pohľad skromnej rastliny. Jeho vôňa je bylinná, svieža a mentolová so sladkými tónmi. V aromaterapii osviežuje myseľ a podporuje koncentráciu. Viac o produkte
Veľkosť balenia
Na sklade
7,25 €
Esenciálny olej BIO Mäta
  7,25 €

Popis produktu

Čo je to a ako to funguje

Vôňa mäty priepornej patrí medzi stálice pre kancelárie, učebne a študovne. Energia tohto oleja podnecuje tvorivosť.

„Esenciálny olej z mäty je skvelou voľbou ako prevencia proti infekciám, na posilnenie imunity aj dýchacieho ústrojenstva, ale aj pri nádche a chrípke. Jeho uvoľňujúce účinky sa tradične využívajú pri bolestiach svalov alebo bolesti hlavy. Je to výborný pomocník na cesty. Pôsobí proti nevoľnosti a tráviacim ťažkostiam. Ide o veľmi silný olej,” uvádza Michaela Makulová, profesionálna aromaterapeutka.

Pravidelná inhalácia Esenciálneho oleja BIO Mäta podporuje pocit sebadôvery, istoty a zamerania pozornosti. Rovnako ako olej z rozmarínu sa hodí skôr na inhaláciu ráno a počas doby, kedy chcete byť aktívni. Tento olej je tiež unikátny čistič a neutralizátor pachov. Na starostlivosť o pokožku tváre sa mäta prieporná takmer nevyužíva, pokiaľ áno, je potrebné veľmi opatrné dávkovanie.


Domáca kozmetika a čistiace prostriedky:

  • Osviežuje vzduch a neutralizuje pachy (domáce vône na toaletu, osviežovače bielizne)

Tip od TIERRA VERDE: Tento svieži esenciálny olej príjemne prevonia oblečenie. Pridajte niekoľko kvapiek pred praním do vrecka s mydlovými orechmi alebo do Pracieho gélu pre citlivú pokožku. Vaše odevy nadobudnú nevtieravú sviežosť.

Na čo sa používa

Dávkovanie pre dospelých:

  • Do aromalampy alebo difuzéru nakvapkajte 3 kvapky na prevoňanie približne 100 m2 plochy.
  • Do telovej kozmetiky a masážnych olejov pridajte najviac 3 kvapky do 10 ml rastlinného oleja alebo krému.

Preventívne sa vyhnite použitiu na kožu u tehotných žien, dojčiacich žien a citlivých osôb.

Ako sa používa

Napriek tomu, že mäta prieporná vyniká medzi ostatnými svojimi účinkami proti nachladnutiu, má aj niekoľko kontraindikácií. Je potrebné pamätať na to, že je úplne kontraindikovaná pre dojčatá a deti do 5 rokov (najmä aplikácia na kožu a inhalácie).

Tip od aromaterapeutky: Tento olej môžete pri použití pre deti nahradiť Esenciálnym olejom BIO Pomaranč alebo BIO Citrón. Deti budú nadšené z priestoru naplneného prírodnou ovocnou vôňou!

Vyhnite sa použitiu nezriedeného oleja na pokožku. Dodržujte správne dávkovanie v najvyššej koncentrácii 1-2 % (2-4 kvapky oleja na 10 ml oleja alebo krému). Najvyššia odporúčaná koncentrácia (pri bolesti svalov) je 5 % (nanajvýš 10 kvapiek oleja na 10 ml oleja alebo krému).

Olej neaplikujte v blízkosti očí. Olej nepoužívajte do kúpeľa. Olej môže byť neurotoxický (napr. pri epilepsii) a môže spôsobovať podráždenie slizníc. Upozornenia sa týkajú aj rizika srdečnej fibrilácie.

Esenciálny olej BIO Mäta používajte skôr krátkodobo a iba v odporúčaných koncentráciách. Podľa niektorých zdrojov nie je vhodný v tehotenstve a pri dojčení. Po uplynutí doby expirácie už olej nepoužívajte terapeuticky, ale iba na domáce upratovanie.

K produktu odporúčame dokúpiť

Zloženie

Mentha Piperita Oil, Limonene*. *- prírodného pôvodu

Dodatok

:
Esenciálne oleje BIO od TIERRA VERDE vznikajú s rešpektom k životnému prostrediu aj k ľuďom, ktorí pestujú a spracovávajú suroviny na ich výrobu.
Eco Garantie'

Certifikát Ecogarantie

Dostali sme medzinárodne uznávaný certifikát Ecogarantie, ktorý zaručuje, že naše produkty spĺňajú prísne ekologické požiadavky.

Viac o certifikátu

Dokumenty na stiahnutie

Ostatné informácie/bezpečnosť

Krajina pôvoduIndia

Recept od aromaterapeutky

Michaela Makulová, profesionálna aromaterapeutka
Výhody registrácie