Vrátenie obalov

Zvážame použité kanistre. Poďte do toho s nami!

Opakované použitie obalov nám dáva zmysel. Vedie k znižovaniu množstva odpadu. Využite Packetu zadarmo, pošlite nám naše prázdne 5l kanistre späť a my ich znovu naplníme pre ďalších zákazníkov. Rozhýbte s nami kolobeh obalu.

Vrátenie obalov

  1. Minimálne 3 umyté a osušené kanistre zabaľte do krabice.

  2. Odovzdajte ich ZADARMO v Packete. Kód pre obsluhu je 94639227.

  3. Radujte sa! Kanistre putujú k nám a potom znova do sveta.

Vznik plastových obalov sprevádza veľké množstvo CO2. Nejde ale len o samotnú výrobu plastových kanistrov, alebo nakladanie s použitým odpadom. Planétu zaťažujú aj jednotlivé kroky počas ich výroby.

Pri ťažbe ropy z bridlicových a iných ložísk sa do zeme pumpuje veľké množstvo chemikálií. Pri odsoľovaní ropy vzniká množstvo odpadovej vody. Nebezpečné látky sa bohužiaľ používajú v celom výrobnom reťazci. Navyše, aby sa zaplatili investície týchto firiem, veľká časť z nich používa staré a neekologické výrobné postupy.

Fungovanie petrochemického priemyslu zmeniť nevieme. A musíme si priznať, že v súčasnosti ešte nepoznáme kvalitnú a trvanlivú náhradu za plastové obaly. Co s tím?

Riešením je používať jeden obal viackrá.. Vy nám ho vrátite – my opäť naplníme a pošleme znova do sveta. Vďaka službe Packeta zadarmo sa môžete pripojiť k našej snahe o cirkuláciu kanistrov.

Ako odoslať kanistre?

Aktuálne prijímame 5l plastové kanistre TIERRA VERDE. Možnosť vrátiť ďalšie plastové obaly rozšírime v priebehu roka.

Kanistre poriadne vymyte, povrch utrite vlhkou handričkou a osušte.

Do krabice či iného vhodného obalu vložte aspoň 3 kanistre. Zvyšný priestor vyplňte (napríklad papierom). Všetko znova použijeme – kanistre, obal aj výplň. Balíček zalepte.

Nezabudnite na kód pre Packetu 94639227. Balíček s kódom odovzdajte v najbližše pobočke. Za odeslanie nic neplatíte.

Uloženie kanistrov, vymytie, zabalenie aj cesta do Packety je vo vašich rukách. My ich potom vypustíme späť do sveta. Ceníme si vaše úsilie, ktorým prispievate zdravšej Planéte. Každý krok k zmene má zmysel. Ďakujeme, že ste jeho súčasťou!

Výhody registrácie