Prací gél levanduľa 1 l + (Zmäkčovač vody 250 g + Testovací pásik ZADARMO) (1 ks)
 Multipack Prací gél levanduľa 1 l + Zmäkčovač vody 250 g + Testovací pásik

Prací gél levanduľa 1 l + (Zmäkčovač vody 250 g + Testovací pásik ZADARMO) (1 ks)

Trojica výrobkov na ekologické pranie tvorí základnú výbavu ohľaduplnej domácnosti. K Praciemu gélu z mydlových orechov s levanduľovou silicouteraz pridávame Zmäkčovač vodyzdarma. A zároveň aj vzorku Testovacieho pásikana určenie tvrdosti vody - mäkká voda je totiž kľúčom k účinnému praniu.

Prací gél z mydlových orechov s levanduľovou silicou (1 l)
Koncentrovaný gél pre šetrné a ekologické pranie farebnej bielizne s vôňou prírodnej levanduľovej silice. Jeho základom je extrakt z mydlových orechov v biokvalite.

Zmäkčovač vody (250 g)                                          
Zmes minerálnych a organických látok, ktoré na seba viažu minerály a tým upravujú tvrdosť vody. Vďaka zmäkčovaču sa v textile neusádzajú zrazeniny, ktoré sa prejavujú ako zapranie a šednutie.

Testovací pásik na určenie tvrdosti vody (1 ks)
Vyhodnocuje tvrdosť vody a pomáha určiť dávkovanie zmäkčovača vody.

Viac o produkte
Na sklade
6,24 €
Multipack Prací gél levanduľa 1 l + Zmäkčovač vody 250 g + Testovací pásik
  6,24 €

Popis produktu

Čo je to a ako to funguje

Prací gél z mydlových orechov s levanduľovou silicou
Základom Pracieho gélu je výťažok z mydlových orechov získaný najšetrnejšou metódou extrakcie za studena. Ohľaduplnejšie k zdraviu aj k planéte je už len pranie v samotných mydlových orechoch. Prací gél z mydlových orechov je veľmi vhodný na pranie detského oblečenia a farebných látkových plienok. Je výborný aj pre alergikov, ekzematikov a osoby s citlivou pokožkou. Koncentrovaný gél je skvelé riešenie pre vás (neplatíte za zbytočnú vodu) aj pre prírodu (menej obalov aj paliva na prepravu).


Zmäkčovač vody
Zmäkčovač vody tvorí zmes minerálnych a organických látok, ktoré majú schopnosť na seba vzájomne naviazať ióny a tým upraviť tvrdosť vody. Účinná látka pracieho prostriedku v takto upravenej vode namiesto minerálov na seba viaže iba nečistoty z bielizne. V textile sa okrem toho neusádzajú zrazeniny, ktoré sa prejavujú ako zapranie a šednutie. Výrazne zlepšuje výsledky prania v tvrdej vode, znižuje spotrebu pracieho prostriedku a obmedzuje usadzovanie zrazenín v textile (zapranie, šednutie bielizne) a v práčke. Je dôležitým doplnkom obzvlášť pri praní v mydlových prostriedkoch (mydlové vločky).

Testovací pásik na určenie tvrdosti vody
S pomocou tohto orientačného testu sa dá zistiť, ako tvrdá je voda používaná na pranie. Voda prirodzene obsahuje ióny minerálov a kovov a stupeň tvrdosti vody je vlastnosť, ktorá vyjadruje ich obsah. Tieto zlúčeniny, hlavne vápnika, horčíka a železa, významne ovplyvňujú výsledky prania – sú zdrojom tvorby vodného kameňa, príčinou tvrdnutia a šednutia bielizne (hlavne pri praní v mydle) a celkovo znižujú účinnosť pracích prostriedkov. Pre optimálny výsledok je nutné pri tvrdej vode použiť väčšie množstvo prostriedku alebo Zmäkčovač vody.

Na čo sa používa

Prací gél z mydlových orechov s levanduľovou silicou (1 l)
Na pranie bežne znečistenej bielizne v ruke aj v práčke. Vhodný hlavne na farebnú bielizeň (neobsahuje bieliacu zložku).

Zmäkčovač vody (250 g)
Výrazne zlepšuje výsledky prania v tvrdej vode. Znižuje spotrebu pracieho prostriedku a obmedzuje usadzovanie zrazenín v textile (zapranie a šednutie bielizne) a v práčke (týka sa hlavne prania v mydlových pracích prostriedkoch).

Testovací pásik na určenie tvrdosti vody (1 ks)
Vyhodnotí tvrdosť vody a pomáha určiť dávkovanie zmäkčovača vody.

Ako sa používa

Prací gél z mydlových orechov s levanduľovou silicou (1 l)

Pranie v práčke: 30 ml na 4-5 kg bielizne (1 liter = až 33 pracích dávok).
Ručné pranie: 15 ml na prací roztok.

Zmäkčovač vody (250 g)

Tvrdá voda (>14°dH): k praciemu gélu pridať 2 polievkové lyžice.

Testovací pásik na určenie tvrdosti vody (1 ks)
1 pásik slúži na jednorázové určenie tvrdosti vody.

K produktu odporúčame dokúpiť

Zloženie

Prací gél z mydlových orechov s levanduľovou silicou (1 l)
Zloženie: 5-15% uhličitan sodný; <5 % extrakt z mydlových orechov, chelačné činidlo (EDDS), silikát, denaturovaný lieh, xantánová guma, prírodná levanduľová silica v biokvalite (Lavandula intermedia), linalool.

Zmäkčovač vody (250 g)
Zloženie: > 30 % uhličitan sodný, 15-30 % citronan sodný, 5-15 % silikát.

TIERRA VERDE radia

Máte otázku k produktu?OPÝTAŤ SA

Ostatné informácie/bezpečnosť

Bezpečnostní texty

Prací gél z mydlových orechov s levanduľovou silicou (1 l)
Bezpečnostné upozornenia: Uchovávajte mimo dosahu detí. Nespotrebovaný obsah zrieďte s vodou a vylejte do kanalizácie. Použitý obal po dôkladnom vypláchnutí odovzdajte do triedeného odpadu.

Zmäkčovač vody (250 g)
Bezpečnostné opatrenia: VAROVANIE. Dráždi kožu. Spôsobuje vážne podráždenie očí. Ak je nutná lekárska pomoc, majte pri sebe obal alebo štítok výrobku. Uchovávajte mimo dosahu detí. Po manipulácii si dôkladne umyte ruky a zasiahnuté časti tela. Používajte ochranné okuliare. PRI ZASIAHNUTÍ OČÍ: Niekoľko minút opatrne vyplachujte vodou. Vyberte kontaktné šošovky, ak ich máte a pokiaľ sa dajú ľahko vybrať. Pokračujte vo vyplachovaní. Ak podráždenie očí pretrváva: Vyhľadajte lekársku pomoc/ošetrenie. Obsahuje: uhličitan sodný, silikáty.


Suroviny na výrobu našej drogérie vyberáme tak, aby predstavovali čo najmenšiu záťaž pre zdravie ľudí aj planéty. Používame účinné a pritom ľahko odbúrateľné látky – extrakt z mydlových orechov, praciu sódu, kyselinu citrónovú či prírodné silice. Preto je naša drogéria vhodná aj pre domácnosť, kde žijú malé deti a ľudia s alergiami, ekzémami alebo astmou. Netestujeme na zvieratách.

Bezpečnostní značky (piktogramy)
Krajina pôvoduČeská republika

Podobné produkty

Zvýhodnený nákup